Ustalenia kliniczne dotyczące zakażeń grzybiczych wywołanych przez iniekcje metyloprednizolonu AD 6

Ostre uszkodzenie nerek (poziom kreatyniny w surowicy,> 2-krotność poziomu wyjściowego pacjenta) rozwinęło się u 46 pacjentów (26%) otrzymujących terapię amfoterycyną B, u 3 pacjentów wymagających dializy. Mediana czasu do wystąpienia ostrego uszkodzenia nerek wynosiła 5 dni (zakres międzykwartylowy, 4 do 8). Spośród 297 pacjentów otrzymujących worykonazol, mediana dziennej dawki wynosiła 6 mg na kilogram co 12 godzin. Spośród tych pacjentów 55 (19%) miało aminotransferazę asparaginianową lub aminotransferazę alaninową większą niż 120 U na litr; zaburzenia widzenia rozwinęły się u 77 pacjentów (26%), a halucynacje u 49 (16%).
Wyniki mikrobiologiczne
Próbki otrzymano od 268 z 328 pacjentów (82%) do testowania w CDC. Łącznie 96 z tych 268 pacjentów (36%) miało laboratoryjne dane na temat E. rostratum: 66 tylko w teście PCR, 15 na samej hodowli i 15 na PCR i hodowli. Siedem innych gatunków grzybów wykryto tylko w hodowli: Alternaria alternata u pacjenta, Aspergillus fumigatus u pacjenta, Asp. terreus u 3 pacjentów, Asp. tubingensis u pacjenta, gatunki cladosporium u 3 pacjentów, paecilomyces niveus u pacjenta i Stachybotrys chartarum u pacjenta. Gatunki Cladosporium zidentyfikowano w płynie mózgowo-rdzeniowym u czwartego pacjenta w teście PCR.
Testy wrażliwości przeprowadzono na 53 izolatach E. rostratum uzyskanych od pacjentów w czasie epidemii. Mediana i zakres minimalnych wartości stężenia hamującego były następujące: worykonazol, .g na mililitr (zakres od do 4); amfoterycyna B, 0,25 .g na mililitr (zakres od 0,03 do 2,00); pozakonazol, 0,50 .g na mililitr (zakres, od 0,25 do 1,00); itrakonazol, 0,50 .g na mililitr (zakres, od 0,25 do 4,00); i flukonazol, 64 .g na mililitr (zakres, 16 do 128).
Patologiczne ustalenia
Rycina 3. Rycina 3. Patologiczne cechy zakażenia Exserohilum. Panel A pokazuje gałąź tętnicy podstawnej (strzałka) u pacjenta z zapaleniem opon mózgowych, z widocznym zapaleniem naczyń i zakrzepicą (grot strzałki) (hematoksylina i eozyna). Panele B i C pokazują seryjne sekcje tej samej tętnicy przy większym powiększeniu, z obfitymi strzępkami grzybowymi wyraźnie widocznymi w ścianie naczynia (strzałki). Panel D pokazuje próbkę więzadła przykręgosłupowego charakteryzującego się minimalnym stanem zapalnym (hematoksylina i eozyna). Panele E i F pokazują seryjne sekcje tego samego więzadła z obfitymi strzępkami grzyba. (Barwienie Grotta srebrnym metenaminą przeprowadzono w panelach B i E oraz barwienie immunohistochemiczne w panelach C i F.)
Patolodzy z CDC badali próbki tkanek od 26 pacjentów (8%) uwzględnionych w tej analizie. Typy tkanek obejmowały mózg, rdzeń kręgowy, opony mózgowe, tkanek miękkich przykręgosłupowych, kości i narządy wewnętrzne
[więcej w: psycholog gdynia, psychiatra poznań, porady psychologiczne ]

Powiązane tematy z artykułem: porady psychologiczne psychiatra poznań psycholog gdynia