Opieka paliatywna dla poważnie chorych ad 7

Podstawowe kompetencje w zakresie opieki paliatywnej w zakresie komunikacji, leczenia bólu i objawów oraz oceny psychospołecznej pozostają w najlepszym przypadku niewielką częścią większości programów szkolenia medycznego i programów rezydencyjnych. Zdecydowana większość praktykujących lekarzy i praktykantów ma podstawowe umiejętności w tych dziedzinach, co negatywnie wpływa na wyniki pacjenta i rodziny.3 Z drugiej strony coraz więcej dowodów wskazuje, że te umiejętności (szczególnie umiejętności komunikacyjne) mogą być skutecznie nauczone i rozwijane i są powiązane z lepsze wyniki.26-28 Potrzebne są strategie rozszerzania specjalistycznego poziomu opieki paliatywnej i szkolenia ogólnego w zakresie podstawowej wiedzy i umiejętności opieki paliatywnej. Głównymi problemami utrudniającymi dostęp do opieki paliatywnej są spostrzeżenia lekarzy, że opieka paliatywna jest odpowiednia tylko pod koniec życia, że opieka paliatywna jest równoznaczna z hospicjum i że pacjenci będą reagować negatywnie i tracą wszelką nadzieję, jeśli zostanie omówione zalecenie opieki paliatywnej. 55,56 W przeciwieństwie do spostrzeżeń lekarzy, ostatnie badanie wykazało, że prawie 90% dorosłych w Stanach Zjednoczonych nie ma ani wiedzy, ani wiedzy o opiece paliatywnej. Po przeczytaniu definicji ponad 90% respondentów stwierdziło, że będzie chciało opieki paliatywnej dla siebie lub członka rodziny i że powinno być powszechnie dostępne.57 Ukierunkowane działania marketingowe i edukacyjne muszą być skierowane zarówno do opinii publicznej, jak i do lekarzy. profesjonaliści.
Opieka paliatywna jest obecnie szybko rosnącą specjalnością medyczną w Stanach Zjednoczonych, a coraz więcej dowodów wskazuje, że zespoły opieki paliatywnej podnoszą jakość opieki zdrowotnej dla osób żyjących z poważną chorobą i dla ich rodzin, jednocześnie redukując wydatki na leczenie. Zespoły opieki paliatywnej mają ugruntowaną pozycję w większości amerykańskich szpitali, chociaż penetracja jest zróżnicowana, a większość pacjentów i rodzin, którzy mogliby korzystać z usług opieki paliatywnej, nadal ich nie otrzymuje. Pojawiają się nowe modele opieki paliatywnej opartej na społecznościach, chociaż dane dotyczące ich opłacalności nie są jeszcze dostępne. Luki w badaniach, niedobory siły roboczej i braki w wiedzy publicznej i zawodowej należy rozwiązać, jeżeli opieka nad osobami z poważną chorobą i ich rodzinami ma być jeszcze lepsza.
Finansowanie i ujawnianie informacji
Formularze ujawnień dostarczone przez autorów są dostępne wraz z pełnym tekstem tego artykułu na stronie.
Nie zgłoszono żadnego potencjalnego konfliktu interesów związanego z tym artykułem.
Author Affiliations
Z Departamentu Medycyny Geriatrycznej i Paliatywnej w Brookdale, Icahn School of Medicine na górze Synaj (ASK, RSM) i National Palliative Care Research Center (RSM) w Nowym Jorku i James J. Peters Veterans Affairs Medical Center, Bronx ( ASK, RSM) – oba w Nowym Jorku.
Zwróć się z prośbą o przedruk do Dr. Kelleya z Wydziału Geriatrii i Medycyny Paliatywnej, Icahn School of Medicine na górze Synaj, Gustave L. Levy Pl., Box 1070, New York, NY 10029, lub at.
Materiał uzupełniający
Piśmiennictwo (57)
1. Morrison RS, Meier DE
[patrz też: fluoroza leczenie, gazometria interpretacja, diflukan ]