Globalne zdrowie i prawo ad 8

Globalne strategie często podkreślają przewagi komparatywne WHO, takie jak zdolność do wykorzystania swoich mocnych stron poprzez partnerstwo i koordynację. Prawo WHO miękkie – globalne plany działań Propozycje, które określają konkretne kroki lub działania, aby strategia odniosła sukces – na przykład Globalny plan działań na rzecz zapobiegania i kontroli chorób niezakaźnych, 2013-2020. Plany globalne często określają szczegółowe zadania, horyzonty czasowe i zasoby. Prawo WHO miękkie – wytyczne Zasady lub metody praktyki zawodowej zatwierdzone przez Komitet ds. Przeglądu Wytycznych i zaprojektowane w celu promowania opartych na faktach polityk zdrowotnych lub interwencji klinicznych – na przykład wytycznych dotyczących bezpieczeństwa pacjentów. Międzynarodowe prawo dotyczące praw człowieka – Międzynarodowy pakt praw obywatelskich i politycznych Porozumienie, które wymaga od rządów przestrzegania praw obywatelskich i politycznych, w tym wolności słowa i religii, wolności od niewolnictwa i tortur oraz prawa do prywatności. Międzynarodowe prawo dotyczące praw człowieka – Międzynarodowy Pakt Praw Gospodarczych, Społecznych i Kulturalnych Porozumienie, które gwarantuje prawo każdego do korzystania z najwyższych osiągalnych standardów zdrowia fizycznego i psychicznego , jak również ujmowanie czynników społecznych: odpowiedni standard życia . . . w tym odpowiednia żywność, odzież i mieszkanie oraz ciągłe polepszanie warunków życia. Międzynarodowe prawo dotyczące praw człowieka – uwaga ogólna 14 Interpretacja Komitetu ds. Praw Ekonomicznych, Społecznych i Kulturalnych w zakresie prawa do zdrowia, w tym produktów zdrowotnych, usług oraz udogodnienia, które powinny być dostępne, dostępne, akceptowalne i dobrej jakości. Zamknij Słownik Referencje (48)
1. Brandt AM. W jaki sposób AIDS wymyślił globalne zdrowie. N Engl J Med 2013; 368: 2149-2152
Bezpłatny, pełny tekst Web of Science Medline
2. Instytut Metrologii Zdrowia i Ewaluacji. Finansowanie zdrowia na świecie: koniec złotego wieku. Seattle: Institute for Health Metrics and Evaluation, 2012.

3. Gostin LO. Globalne prawo zdrowia. Cambridge: Harvard University Press, 2014.

4. Idem. Prawo zdrowia publicznego: władza, obowiązek, umiar. 2nd ed. Berkeley: University of California Press, 2008.

5. Cohen IG. Globalizacja opieki zdrowotnej: kwestie prawne i etyczne. Nowy Jork: Oxford University Press, 2013.

6. Opat K, Snidal D. Twarde i miękkie prawo w zarządzaniu międzynarodowym. Int Organ 2000; 54: 421-456
Crossref Web of Science
7. Frenk J, Moon S. Wyzwania związane z zarządzaniem w globalnym zdrowiu. N Engl J Med 2013; 368: 936-942
Bezpłatny, pełny tekst Web of Science Medline
8. Burci GL, Vignes CH. Światowa Organizacja Zdrowia. Haga, Holandia: Kluwer Law International, 2004.

9. Friedman EA, Gostin LO. Filary postępu w zakresie prawa do zdrowia: wykorzystanie potencjału praw człowieka poprzez Konwencję ramową w sprawie globalnego zdrowia. Health Hum Rights 2012; 14: E4-E19
Web of Science Medline
10. Konstytucja WHO. Genewa: Światowa Organizacja Zdrowia (http://www.who.int/governance/eb/constitution/en).

11. Międzynarodowy kod obrotu substytutów mleka z piersi. Genewa: Światowa Organizacja Zdrowia, 1981 (http://www.who.int/nutrition/publications/infantfeeding/9241541601/en).

[więcej w: psychiatra poznań, przed oddaniem krwi, stomatologia tychy ]

Powiązane tematy z artykułem: przed oddaniem krwi stomatologia tychy