Globalne skutki palenia, rezygnacji i opodatkowania wyrobów tytoniowych ad 8

Michael s Hospital i Dalla Lana School of Public Health, University of Toronto, Toronto (PJ); oraz jednostka ds. badań klinicznych i badań epidemiologicznych, Departament Zdrowia Populacji Nuffield, Budynek Richarda Doll a, University of Oxford, Oxford, Wielka Brytania (RP). Prześlij prośby o przedruk do Dr. Jha at.
Materiał uzupełniający
Referencje (63)
1. Peto R, Lopez AD, Boreham J, Thun M. Śmiertelność od palenia w krajach rozwiniętych, 1950-2010. Oxford, Wielka Brytania: Clinical Trial Service Unit and Epidemiological Studies Unit, marzec 2012 r. (Http://www.ctsu.ox.ac.uk/~tobacco).

2. Peto R, Lopez AD. Przyszłe światowe skutki zdrowotne obecnych wzorców palenia. W: Koop E, Pearson CE, Schwarz MR, wyd. Krytyczne problemy w globalnym zdrowiu. San Francisco: Jossey-Bass, 2001: 154-61.

3. Jha P. Unikalne globalne zgony z powodu raka i całkowita liczba zgonów spowodowanych paleniem. Nat Rev Cancer 2009; 9: 655-664
Crossref Web of Science Medline
4. Raport WHO na temat światowej epidemii tytoniu, 2013 r .: egzekwowanie zakazów reklamy, promocji i sponsorowania wyrobów tytoniowych. Genewa: Światowa Organizacja Zdrowia, 2013.

5. Projekt planu działania na rzecz zapobiegania i kontroli chorób niezakaźnych na lata 2013-2020. Genewa: Światowe Zgromadzenie Zdrowia, Światowa Organizacja Zdrowia, 2013.

6. Podręcznik techniczny WHO na temat administracji podatkowej wyrobów tytoniowych. Genewa: Światowa Organizacja Zdrowia, 2010.

7. Jha P, Chaloupka FJ. Ograniczanie epidemii: rządy i ekonomia kontroli tytoniu. Washington DC: Bank Światowy, 1999.

8. Jha P, Chaloupka FJ, Moore J, i in. Uzależnienie od tytoniu: w: Jamison DT, Breman JG, Measham AR, i wsp., Wyd. Priorytety kontroli chorób w krajach rozwijających się. 2nd ed. Washington, DC: Bank Światowy i Oxford University Press, 2006: 869-86.

9. Międzynarodowa Agencja ds. Badań nad Rakiem. Skuteczność polityki podatkowej i cenowej w zakresie kontroli tytoniu: podręcznik IARC dotyczący zapobiegania rakowi, t. 14. Lyon, Francja: IARC, 2011.

10. Projekt: kompleksowe globalne ramy monitorowania i cele dotyczące zapobiegania i kontroli chorób niezakaźnych. Genewa: Światowa Organizacja Zdrowia, 2013.

11. Lalka R, Peto R, Boreham J, Sutherland I. Śmiertelność w odniesieniu do palenia: 50 lat obserwacji u brytyjskich lekarzy płci męskiej. BMJ 2004; 328: 1519-1533
Crossref Web of Science Medline
12. Pirie K, Peto R, Reeves GK, Green J, Beral V. Zagrożenia związane z paleniem i korzyściami z zatrzymania w XXI wieku: prospektywne badanie miliona kobiet w Wielkiej Brytanii. Lancet 2013; 381: 133-141
Crossref Web of Science Medline