Epidemiologia zakażeń ludzkich wirusem ptasiej grypy A (H7N9) w Chinach AD 12

Możliwe jest również, że dzięki uzyskaniu pojedynczego wymazu z gardła w celu zbadania obecności wirusa H7N9, w porównaniu z uzyskaniem wielu próbek z różnych miejsc oddechowych w różnych dniach, mogliśmy nie zauważyć wykrycia wirusa w objawowych kontaktach. Sparowane próbki surowicy nie zostały uzyskane z niektórych kontaktów, ponieważ odmówiły pobrania surowicy. Po piąte, śmiertelność wewnątrzszpitalna może być niedoszacowaniem śmiertelności związanej z H7N9; jeden pacjent z potwierdzonym przypadkiem został hospitalizowany, wyleczony, został wypisany, a później zmarł z powodu choroby podstawowej, ale nie został włączony jako jeden z 47 zgonów wśród hospitalizowanych pacjentów z potwierdzonymi przypadkami. Z powodu ograniczeń nadzoru niektóre infekcje wirusem H7N9 zostały prawdopodobnie pominięte.23 Wreszcie, od czasu wybuchu epidemii, nie byliśmy w stanie uwzględnić w naszych analizach danych od pacjentów z potwierdzonymi przypadkami H7N9, które zostały zidentyfikowane od grudnia 2013 r., Lub od ich bliskich kontaktów. Podsumowując, nowy wirus ptasiej grypy A (H7N9) spowodował ciężką i śmiertelną chorobę dolnych dróg oddechowych u osób w 12 różnych rejonach Chin. Zidentyfikowano kilka łagodnych klinicznie przypadków po rozszerzeniu nadzoru, co sugeruje, że istnieje szerokie spektrum kliniczne zakażenia wirusem H7N9. Wyniki epidemiologiczne sugerują, że większość potwierdzonych przypadków H7N9 była niezwiązana z epidemiologią. Na podstawie danych z różnych badań do tej pory większość pacjentów chorych była prawdopodobnie narażona na działanie wirusa H7N9 i zakażona podczas wizyt na żywych rynkach drobiu, a spadek liczby przypadków w maju nastąpił po zamknięciu rynków żywego drobiu w Szanghaju i dziewięciu prowincjach. Kontynuacja badań kontaktów pacjentów z potwierdzonym zakażeniem wirusem H7N9 sugeruje, że ryzyko wtórnego przeniesienia wirusa H7N9, w tym personelu medycznego, jest obecnie niskie. Jednak w czterech klastrach rodzinnych nie można było wykluczyć ograniczonej, nieużywanej transmisji wirusa H7N9 z człowieka na człowieka, która mogła wystąpić.
Na podstawie doświadczeń związanych ze zwiększonym krążeniem wirusa H5N1 wśród drobiu podczas okresów niższych temperatur rozprzestrzenianie się wirusa H7N9 wśród drobiu prawdopodobnie wzrośnie w miesiącach zimowych i wiosennych, co może zwiększyć liczbę osób narażonych. Dlatego też wzmocniony nadzór nad wirusem H7N9 wśród drobiu i ludzi, badania kontaktów potwierdzonych przypadków i analizy wirusologiczne w celu oceny zmian genetycznych, które mogą sugerować zwiększoną transmisyjność u ludzi, są kluczowe dla informowania o działaniach zapobiegawczych i kontrolnych oraz oceny potencjału pandemicznego tego H7N9. wirus Szybkie zamknięcie rynków żywego drobiu jest wskazane w obszarach, w których wykrywane są nowe ludzkie przypadki infekcji wirusem H7N9.
Od redakcji: od 21 stycznia 2014 r. Zidentyfikowano ponad 200 potwierdzonych przypadków H7N9 od lutego 2013 r., W tym ponad 65 od grudnia 2013 r. W trwającym wybuchu epidemii.
[hasła pokrewne: fluoroza leczenie, choroba banga, klinika okulistyczna wroclaw ]

Powiązane tematy z artykułem: choroba banga fluoroza leczenie klinika okulistyczna wroclaw