Adolescent Substance Abuse: ocena, zapobieganie i leczenie

Twórcy piosenek i wykonawcy, którzy są na tyle szczęśliwi, aby mieć piosenkę odtwarzaną w radiu, mają natychmiastowy dostęp do milionów słuchaczy, którzy mogą kupić cały nowy dysk kompaktowy z powodu jednej piosenki. Autorzy nie mają luksusu kusząc nas jednym, najlepszym rozdziałem. Nieczęsto zdarza się, że czytasz książkę na podstawie tytułu i jesteś mile zaskoczony jej treścią i czytelnością. Buksteina Adolescent Substance Abuse wypełnione jest przyjemnymi niespodziankami w postaci wartościowych, klinicznie istotnych informacji. Ta książka zaczyna się powoli i wydaje się, na początku, jak wiele innych książek medycznych przeznaczonych dla czytelników akademickich i klinicznych. Ale po 50 stronach staje się jasne, dlaczego podstawowe informacje są istotne, a reszta książki (kolejne 150 stron tekstu) jest dobrze skonstruowana, przemyślana i wypełniona faktami, cytatami i klinicznie przydatnymi informacjami na temat nadużywania substancji Stany Zjednoczone. W rzeczywistości uderzyła nas szerokość i ilość prezentowanych informacji. Odkryliśmy również, że przejrzystość prezentacji oraz wybór tematów i podtematów pomógł nam zrozumieć, czego brakuje w literaturze i co jeszcze trzeba zrobić.
Ta książka zawiera 11 rozdziałów, które odnoszą się do historycznych i teoretycznych perspektyw nadużywania substancji, diagnozowania, epidemiologii, problemów rozwojowych, współistniejących zaburzeń psychicznych, oceny, oceny medycznej, kwestii leczenia i zapobiegania, ponieważ odnoszą się do nadużywania substancji przez młodzież. Wszystkie te tematy są dobrze przedstawione, z niektórymi szczególnie mocnymi rozdziałami i niektórymi słabszymi. Naprawdę wyróżniające się rozdziały obejmują te dotyczące rozwoju nastolatków, współistniejących zaburzeń psychicznych, oceny i leczenia. Gruntowne, dobrze powiązane dyskusje na te tematy powinny być przydatne dla praktyków, badaczy i innych osób zainteresowanych nadużywaniem substancji. Informacje są ładnie zorganizowane, jasno określone i praktycznie skoncentrowane.
Materiał w słabszych rozdziałach książki nie jest błędny; jest niekompletne. Innymi słowy, to, co zostało przedstawione, jest poprawne i użyteczne, ale w niektórych miejscach ta książka pomija możliwości. Na przykład włączenie tytoniu do niektórych sekcji książki jest interesujące, użyteczne i istotne. Ale tytoniu nie ma w innych rozdziałach. Informacje na temat sterydów, 3,4-metylenodioksymetamfetaminy ( ecstasy ), metamfetaminy ( lodu ), alkoholu, kokainy, opiatów, halucynogenów itp. Są odpowiednie, ale brak dyskusji na temat nadużywania rozpuszczalników (np. , benzyna i terpentyna) jest niefortunne, ponieważ substancje te, które wielu nastolatków nadużywają, są neurotoksyczne. Uwzględnienie różnic w wzorcach nadużywania substancji w zależności od płci, rasy, grupy etnicznej, statusu społeczno-ekonomicznego i praktyk seksualnych jest godne pochwały i wartościowe, ale rozróżnienia te nie pojawiają się w każdym rozdziale, w którym są istotne. Książka przedstawia informacje na temat skutków zdrowotnych stosowania konkretnych leków, ale omówienie skutków wspólnych interakcji lekowych (np. Tytoniu i doustnych środków antykoncepcyjnych, alkoholu i opiatów oraz tytoniu i alkoholu), szczególnie w świetle zachorowalności wielorakiego nadużycia, byłby mile widziany.
Chociaż mogliśmy wybrać szczegóły, Bukstein zasługuje na duże uznanie za napisanie tak użytecznej i bogatej w informacje książki Szczególnie godne uwagi jest to, że nadużywanie substancji psychoaktywnych przez nastolatków, choć uznawane jest za krytyczny problem w naszym społeczeństwie, cieszy się stosunkowo niewielkim zainteresowaniem naukowców. W naszej recenzji 2330 książek National Library of Medicine dotyczących nadużywania substancji okazało się, że mniej niż 5 procent skupia się na nastolatkach, a te książki podają przede wszystkim dane epidemiologiczne. Książka Buksteina spełnia potrzeby i robi to dobrze.
Neil E. Grunberg, Ph.D.
Laura Cousino Klein, MS
Uniformed Services University of the Health Sciences, Bethesda, MD 20814-4799

[podobne: choroba banga, tens przeciwwskazania, poradnia zdrowia psychicznego warszawa ]

Powiązane tematy z artykułem: choroba banga poradnia zdrowia psychicznego warszawa tens przeciwwskazania