Addiction Psychiatry: Aktualna diagnoza i leczenie

Ta książka pojawiła się w sprzyjającym czasie. W ubiegłym roku American Board of Psychiatry and Neurology zaczęło oferować subkertyfikację w dziedzinie uzależnień, a Komitet ds. Przeglądu Rezydentury Psychiatrii niedawno zlecił szkolenie w zakresie alkoholizmu i uzależnień podczas pobytu w szpitalu. Trzy dekady badań klinicznych, znacznie przyspieszonych w ostatnim dziesięcioleciu, dostarczyły obszernych danych do tej książki, o czym świadczy 665 referencji. Rzeczywiście, największym wyzwaniem dla Millera było podjęcie decyzji, co wyłączyć z tej wstępnej książki. Dobrze mu się powodziło w tych 26 rozdziałach, o kilku tylko kilku stronach. Tematy, które wymagają więcej substancji, takich jak diagnoza i aspekty psychiatryczne, otrzymują je. Oddzielne rozdziały zajmują się najważniejszymi jednostkami psychiatrycznymi i istnieje obszerna sekcja dotycząca leczenia. Na uwagę zasługują przedmioty ezoteryczne – takie jak testowanie płynów ustrojowych na alkohol i narkotyki, zaburzenia osobowości i uzależnienia oraz modele leczenia. Szczególnie cenny jest rozdział Neuropsychofarmakologia abstynencji ; syntetyzuje nowe teorie i wiedzę na temat fizjologii neurotransmiterów, nałogów i odzyskiwania. Omówiono również genetykę i farmakoterapię uzależnień.
Styl Millera przyciąga czytelnika do tematu. Jego proza jest na temat i dobrze się czyta. Dokumentuje wiele swoich głównych punktów. Jego krytyka terminów i kategorii używanych w dziedzinie uzależnień jest celem. Nie ma ostrzeżeń na temat leczenia przyzwoitych pacjentów, ale są one niepotrzebne; wrażliwe podejście autora obejmuje całą książkę. Jasne opisy kaskadowych interakcji między substancjami, pacjentami i środowiskami społecznymi Millera wyjaśniają nieporozumienia dotyczące przyczyny i skutku. Neofici i bliźniacze weterani mogą docenić sekcje dotyczące terapii grupowej, zapobiegania nawrotom i elementy trzeźwego, skoncentrowanego na zdrowiem stylu życia. Obszary dojrzałe do przyszłych badań klinicznych są identyfikowane.
Przy tak dużym temacie, kompaktowa książka nie może zawierać wszystkiego ani zadowolić wszystkich. Na próżno szukałem dyskusji na temat uzależnienia od tytoniu i jego leczenia, kontraktów na wypadek nieprzewidzianych wypadków (w jaki sposób psychiatra uzależnienia mógłby je praktykować bez nich.), Poradnictwa motywacyjnego przed rozpoczęciem leczenia, stosowania disulfiramu, interakcji między nadużywanymi substancjami i lekami psychotropowymi oraz specjalnych podejść do wspólnych problemów przeniesienia u pacjentów uzależnionych. Brak takich dyskusji nie jest fatalną wadą; Klinicy nie czytają i nie uczestniczą w konferencjach na temat psychiatrii uzależnień. Jednak nie dotyczyło to wielu obszarów psychiatrii, w których występują współistniejące schorzenia.
Ponadto Miller przedstawia pewne zjawiska kliniczne jako warunki wszystko albo nic , podczas gdy mogą one faktycznie występować jako część widma. Jednym z przykładów jest utrata kontroli nad ilością i czasem używania alkoholu lub narkotyków. Jest to przedstawiane jako pojedynczy, jednoznaczny objaw, ale może występować nierzadko we wczesnych stadiach choroby i stopniowo wzrastać, aby zdarzyć się w większości przypadków w zaawansowanych stadiach. Co więcej, pacjenci psychiatryczni są przedstawiani jako zwykle uzależnieni (dobrze udokumentowany fakt), ale pacjenci uzależnieni lub alkoholiczni, którzy są obecni w placówkach niepsychiatrii są opisani jako mający niewiele poważnych stanów psychopatologicznych innych niż krótki lęk lub depresja
[więcej w: fitness blogi, fluoksetyna ulotka, przed oddaniem krwi ]

Powiązane tematy z artykułem: fitness blogi fluoksetyna ulotka przed oddaniem krwi